Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Ανακοίνωση για τη λειτουργία των σχολείων στις 15/2/2021

29/3/1896: Ο Σπύρος Λούης ο πρώτος Έλληνας Ολυμπιονίκης στο μαραθώνιο των πρώτων σύγχρονων Ολυμπιακών Αγώνων.
Ο Λούης έτρεξε τον μαραθώνιο σε χρόνο 2 ώρες, 58 λεπτά και 50 δεύτερα.

Ανακοίνωση για τη λειτουργία των σχολείων στις 15/2/2021

dodonis klasiko

Με απόφαση του Δημάρχου Ιωαννίνων Μωυσή Ελισάφ αύριο Δευτέρα θα μείνουν κλειστές οι σχολικές μονάδες όλων των βαθμίδων (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια και Λύκεια) στα όρια του Δήμου Ιωαννιτών.

Το κλείσιμο των σχολείων, σύμφωνα με την ανακοίνωση του Δήμου, γίνεται λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών που επικρατούν και της πτώσης της θερμοκρασίας που αναμένεται τις επόμενες ώρες.

Σας ενημερώνουμε αύριο Δευτέρα το σχολείο μας θα παρέχει μαθήματα εξ αποστάσεως.

Το ωράριο της σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης θα είναι από τις 14.10 έως 16.20 με ενδιάμεσα διαλείμματα.

Η διδακτική ώρα ορίζεται έως 30 λεπτά .Παρακαλούμε να ακολουθήσετε τον  σύνδεσμο  που σας εστάλη στο προσωπικό σας mail ,ώστε να συνδεθείτε στην ηλεκτρονική μας τάξη.

Χρησιμοποιήστε  το mail του σχολείου μας  που θα βρείτε στο ιστολόγιό  μας για τυχόν απορίες και ερωτήματα.

Η προϊσταμένη του νηπιαγωγείου

Τζιάλλα Παναγιώτα