ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ.

Ανακοινώνεται ότι οι εγγραφές  για το σχολικό έτος 2020-2021 θα πραγματοποιηθούν από 15 έως 29 Μαΐου 2020.

Για το σχολικό έτος 2020–2021 στο Νηπιαγωγείο εγγράφονται τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2016.

Δικαιολογητικά:

1. Αίτηση – Δήλωση από γονέα/κηδεμόνα. (Ηλεκτρονικά στο gov.gr) (TaxisNet) .
  2. Πιστοποιητικό γέννησης. (Αναζητείται από το σχολείο εγγραφής μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος myschool.)
  3. Βιβλιάριο υγείας. (Επίδειξη  ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν  τα  προβλεπόμενα εμβόλια).
  4. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή(Α.Δ.Υ.Μ.) (διατίθεται από το σχολείο).
  5. Αποδεικτικό  στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας.
  6. Για εγγραφή στο ολοήμερο πρόγραμμα πρέπει να προσκομίσετε βεβαίωση εργασίας από το φορέα εργασίας σας ή κάρτα ανεργίας σε ισχύ ή πρόσφατη βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα σας ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους.(και για τους δύο γονείς).

Σας γνωρίζουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών θα γίνονται κατά τις εργάσιμες μέρες (10:00–13:00). Για την αποφυγή συγχρωτισμού, θα πρέπει να κλείνετε τηλεφωνικό ραντεβού στα τηλέφωνα: 2683023701, 6978631506.

Επισημαίνεται ότι, κατά την προσέλευση στο σχολείο, πρέπει να τηρούνται τα προβλεπόμενα μέτρα υγιεινής, για την αποφυγή διασποράς του κορωνοϊού.

Η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου

ΣΟΦΙΑ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ