2ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.gr

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Ιαν 20219

Τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2020 επαναλειτουργεί το 2ο Νηπιαγωγείο Δραπετσώνας.

Παράκληση κατά τις ώρες προσέλευσης και αποχώρησης των παιδιών να μην γίνεται συνωστισμός των κηδεμόνων στους  εξωτερικούς χώρους.

Επίσης, σύμφωνα με εγκύκλιο του Υπουργείου, συνιστάται  η μεταφορά και η παραλαβή παιδιών από / προς το σχολείο να γίνεται κατά το δυνατόν από ένα σταθερό πρόσωπο αναφοράς ή ένα άτομο της κατοικίας του παιδιού.

Για την αποφυγή συνωστισμού αυξάνεται ο χρόνος προσέλευσης και ο χρόνος αποχώρησης των παιδιών ως εξής:

Υποχρεωτικό τμήμα: Ώρα προσέλευσης 8.20-8.35 Ώρα αναχώρησης 12.45-13.00

Αποχώρηση προαιρετικού τμήματος: 15.45-16.00

Παράκληση να τηρούνται τα παραπάνω.

Τα παιδιά θα πρέπει να έχουν μάσκες στην τσάντα τους μέσα σε σακουλάκια έτσι ώστε να αλλάζονται τακτικά.

Τη Δευτέρα θα δοθούν στα παιδιά από (2) δύο πάνινες μάσκες πλενόμενες προσφορά του δήμου.

Δεν επιτρέπεται να έχουν τα παιδιά δικά τους αντισηπτικά υγρά. Το σχολείο παρέχει ό,τι είναι απαραίτητο για την υγιεινή τους.

Καλή Χρονιά με υγεία!

Η προϊσταμένη του 2ου Νηπιαγωγείου