Καλό καλοκαίρι!

Ιούν 202126

Άλλη μια χρονιά έφτασε στο τέλος της. Μια χρονιά ιδιαίτερη με πολλές ανατροπές, δυσκολίες αλλά και μεγάλες προκλήσεις. Κληθήκαμε 2 φορές να μηδενίσουμε την απόσταση που έφεραν τα δύο αναγκαστικά lockdown λόγω της πανδημίας με την εξ αποστάσεως διδασκαλία. Κληθήκαμε 2 φορές να χτίσουμε ξανά την επαφή με τα παιδιά μας όταν επιστρέψαμε στα σχολειά μας. Τα παιδιά μας κατάφεραν με απίστευτη ωριμότητα να προσαρμοστούν στις πρωτόγνωρες  συνθήκες και να τηρήσουν όλα τα μέτρα προστασίας χωρίς να χάσουν το κέφι τους και τη χαρά τους! Μάθαμε πολλά από εσάς παιδιά μας! Μπορείτε να καταφέρετε τα πάντα και μάλιστα καλύτερα και από εμάς τους ενήλικες, με υπομονή, με προσπάθεια και χωρίς να χαθεί η αισιοδοξία, η ομαδικότητα, η συνεργασία, η δημιουργικότητα και  το παιχνίδι!

Ευχόμαστε λοιπόν, καλή αρχή στα παιδιά μας που του χρόνου θα πάνε στο “μεγάλο” σχολείο, στο Δημοτικό Σχολείο και στα μικρότερα που θα συνεχίσουν ως μεγάλα νήπια στο Νηπιαγωγείο μας. Ευχαριστούμε όλους τους γονείς και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη στήριξή τους τη χρονιά που μας πέρασε!

Την Παρασκευή 25 Ιουνίου αποχαιρετιστήκαμε σε κλίμα συγκίνησης και χαράς!

Τα αναμνηστικά από την κ. Κατερίνα Καμπούρη, νηπιαγωγό στο Πρωινό Τμήμα 1

Τα αναμνηστικά από την κ. Κατερίνα Παπαδάκη, νηπιαγωγό στο Πρωινό Τμήμα 2

Από την κ. Μόρφω Οικονόμου στα παιδιά του Ολοήμερου Τμήματος

Από την κ. Εύη Σπάστρα , νηπιαγωγό στο Τμήμα Ένταξης

Τα δωράκια από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Καλό καλοκαίρι σε όλους!!!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλό καλοκαίρι!

Ιούνιος 2021