“Κλικ προστάτευσέ το!”Διάκριση στο σχολείο μας !

Μάι 201911

Είμαστε πανευτυχείς που για 2η συνεχή χρονιά το σχολείο μας συμμετέχει στην Έκθεση Φωτογραφίας του Περιφερειακού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης “¨Κλικ, προστάτευσέ το!” στο Βαφοπούλειο Πνευματικό Κέντρο στη Θεσσαλονίκη!

Έπειτα από συντονισμένες  δράσεις στο σχολείο μας και έξω από αυτό, στο Κλειστό Γυμναστήριο Χαλάστρας, καταλήξαμε με τα παιδιά με διαδικασίες ψηφοφορίας να συμμετέχουμε στην Έκθεση με τις ακόλουθες φωτογραφίες:

1η επίσκεψη στο Κλειστό Γυμναστήριο Χαλάστρας, εντοπισμός του προβλήματος

1η επίσκεψη

2η επίσκεψη, δράση για τη λύση του προβλήματος

2η επίσκεψη

στη 2η επίσκεψή μας ένας φακός συνέλαβε το υπέροχο ουράνιο τόξο που βγήκε μετά από βροχή!

έτοιμη το πόστερ για τη συμμετοχή μας!

στην Έκθεση!

περιμένοντας τις απονομές!

Η φωτογραφία που βραβεύτηκε ήταν αυτή ακριβώς που συγκέντρωσε τις περισσότερες ψήφους κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας στο σχολείο μας!!!

η φωτογραφία μας που διακρίθηκε ήταν αυτή με το ουράνιο τόξο!!!

τα παιδιά μας παραλαμβάνουν το Βραβείο!!!

Πήραμε και 2η διάκριση!! Έναν Έπαινο Καλύτερου Περιβαλλοντικού Μηνύματος!

Είμαστε πολύ υπερήφανοι για το αποτέλεσμα! όχι μόνο για τις διακρίσεις μας αλλά και επειδή ήταν αποτέλεσμα συλλογικής δράσης! Γονείς, παιδιά και εκπαιδευτικοί εργαστήκαμε με ενθουσιασμό και το αποτέλεσμα μας δικαίωσε! Ευχαριστούμε όλους τους γονείς για την ενθάρρυνση και τη συμμετοχή τους σε όλες τις φάσεις του προγράμματος! Ευχαριστούμε και την κ. Κατερίνα Φαφά που ανέλαβε τα μηνύματα-αυτοκόλλητα στα μπαλόνια και την εκτύπωση των αφισών για τη 2η επίσκεψή μας στο Κλειστό Γυμναστήριο Χαλάστρας καθώς και την εκτύπωση των φωτογραφιών για την Έκθεση Φωτογραφίας!

από κάτω από: ΓΟΝΕΙΣ, ΕΙΚΑΣΤΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ, ΚΑΙΝΟΤΟΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ, ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-2019| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Κλικ προστάτευσέ το!”Διάκριση στο σχολείο μας !

Μάιος 2019