E twinning

Το βίντεο με τις κάρτες που λάβαμε και το κλείσιμο του προγράμματος.

Το βίντεο από το πρόγραμμα e-twinning

Σήμερα συνδεθήκαμε διαδικτυακά και γνωριστήκαμε με τα άλλα σχολεία του προγράμματος. Είπαμε από που είμαστε το όνομά μας ,πόσο ετών είμαστε και στείλαμε ευχές στα αγγλικά και ελληνικά.

IMG 3450 SmallIMG 3451 Small

Φτιάξαμε πολλές  χριστουγεννιάτικες κάρτες, τις βάλαμε σε φακέλους γράψαμε τις διευθύνσεις των σχολείων του εξωτερικού αλλά και των ελληνικών σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα και πήγαμε στο ταχυδρομείο μια μικρή αντιπροσωπεία παιδιών για να τις ταχυδρομήσουμε.

IMG 3383 Small

IMG 3388 Small

IMG 3384 Small

IMG 3386 Small

IMG 3385 Small

IMG 3387 Small

Το σχολείο μας συμμετέχει σε ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα etwinning. Το πρόγραμμα έχει τίτλο “Christmas cards exchange”. Στο πρόγραμμα συμμετέχουν πολλές ευρωπαϊκές χώρες ( Γαλλία, Ισπανία, Κροατία, Εσθονία,Ιταλία κ.α. ) και 3 ελληνικά σχολεία ( το δικό μας νηπιαγωγείο, ένα νηπιαγωγείο της Καστοριάς και ένα  δημοτικό της Αθήνας). Τα παιδιά πρέπει να φτιάξουν και να ανταλλάξου χριστουγεννιάτικες κάρτες με ευχές με όλα αυτά τα σχολεία.

IMG 3286 Small                                                                                                                      IMG 3288 Small

IMG 3287 Small