Αποχαιρετισμός της σχολικής χρονιάς!

Πάει και αυτή η χρονιά! Καλό καλοκαίρι! Καλή συνέχεια στο Δημοτικό για όσους μας αποχαιρέτησαν καλή αντάμωση το Σεπτέμβρη για τους υπόλοιπους!!!!

1      2    3

Παρουσίαση του προγράμματος “οι μικροί Χαρταετοί συναντούν τον μεγάλο Μίκη”

Ήρθε η ώρα να παρουσιάσουμε το συνεργατικό μας πρόγραμμα! Με την αρωγή της Περιφέρειας Κρήτης, του Δήμου Χανίων και του Συλλόγου Φίλων Μίκη Θεοδωράκη. Με την μουσική επιμέλεια του Νίκου Περάκη και την οργάνωση- σκηνοθεσία του δρώμενου και τα κείμενα της δικής μας Μαρίας Ραμουτσάκη! Και φυσικά με το αστείρευτο κέφι των μαθητών μας! Σας περιμένουμε!!!

447641918 7781042415294983 5663520024696002140 n        Colorful Creative Kids Workshop Poster 1

Το κανάλι των χαρταετών στο youtube

Οι δημιουργικές συνεργατικές δράσεις των μικρών Χαρταετών συνεχίζονται! Αυτή τη φορά τα παιδιά επιλέγουν το τραγούδι που προτιμούν και το αποδίδουν ζωγραφικά! Όλα τα τραγούδια ανεβαίνουν στο κανάλι των μικρών Χαρταετών στο youtube, απολαύστε τα στονπαρακάτω σύνδεσμο:

Το δικό μας τραγούδι: