Bεβαιώσεις Φοίτησης – Εγγραφές νηπίων προνηπίων

Aγαπητοί γονείς

Σχετικά με τις βεβαιώσεις φοίτησης  των νηπίων για την εγγραφή τους  στην α’ δημοτικού σας ενημερώνουμε τα εξής.

Για τους μαθητές που ανήκουν στο 4ο Δημοτικό θα σταλθούν αυτεπάγγελτα από εμάς προς την διεύθυνση του 4ου δημοτικού.
Όσοι μαθητές εγγραφούν σε άλλο δημοτικό θα κλείσουν τηλεφωνικά ένα ραντεβού με την Προισταμένη στο 2102482410  ώστε να περάσουν από το σχολείο να παραλάβουν την βεβαίωση.

Οι εγγραφές των νέων νηπίων- προνηπίων για τη σχολική χρονιά 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά.

Αφού γίνει αποδεκτή η ηλεκτρονική αίτηση από το Νηπιαγωγείο οι ενδιαφερόμενοι γονείς κατόπιν ραντεβού από Δευτέρα έως Παρασκευή και τις ώρες 10-12 μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για να καταθέσουν τα εξής δικαιολογητικά.

Εκτυπωμένη την ηλεκτρονική αίτηση και υπογεγραμμένη και από τους δύο γονείς.

Yπεύθυνη δήλωση του Ν105 υπογεγραμμένη και από τους δύο γονείς πως συναινούν για την εγγραφή του τέκνου τους στο Νηπιαγωγείο.

Πιστοποιητικό Γέννησης

Φωτοτυπία το βιβλιάριο των εμβολίων

Το ΑΔΥΜ συμπληρωμένο από παιδίατρο δημόσιου ή ιδιωτικού κέντρου       Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

Τα όρια με τις διευθύνσεις που ανήκουν στο 2ο και στο 11ο νηπιαγωγείο οι ενδιαφερόμενοι γονείς μπορούν να τα δουν αναλυτικά στην σελίδα της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής.