Ε-twinning

αρχείο λήψης

Το Νηπιαγωγείο μας κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά επρόκειτο να υλοποιήσει ένα πρόγραμμα Ε-twinning.

To Ε-twinning προάγει την συνεργασία των σχολείων στην Ευρώπη μέσω της χρήσης των Τεχνολογιών  Πληροφορίας και Επικοινωνίας.

Πρόκειται για μια διεθνή συνεργασία 31  Ευρωπαικών Υπουργείων Παιδείας  . Σκοπός η επικοινωνία, η συνεργασία η από κοινού διεξαγωγή έργων.

Το Νηπιαγωγείο μας θα υλοποιήσει ένα πρόγραμμα με τίτλο“Οι Θησαυροί του κήπου μας”, σε συνεργασία με νηπιαγωγεία της Δράμας, Ορεστιάδας Μυτιλήνης, Αμαλιάδας,  Σερβίας, Πορτογαλίας, Πολωνίας, Ισπανίας και Ρουμανίας καθόλη τη διάρκεια της χρονιάς.

Επρόκειτο να συμμετέχουν όλοι οι εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου μας καθώς και όλοι οι μαθητές.

Η Αφίσα του έργου μας είναι η Ανεμώνη 009