Εκδρομή, εκδρομή!!!!!!!

αρχείο λήψης

Την Τρίτη 2 Φεβρουαρίου θα πραγματοποιηθεί η πρώτη μας εκδρομούλα. Θα πάμε στο Γυάλινο Μουσικό Θέατρο να παρακολουθήσουμε το Φωτεινό Δωμάτιο.

Όλα τα παιδάκια να βρίσκονται στο σχολείο στις 8.00

Τι να έχουν μαζί τους.

1. Κολατσιό, κάτι στερεό όπως τόστ, πιτούλες, κέικ, όχι γιαουρτάκια, χυμούς, αβγό.
  2. Παγουράκι με νερό και μαντηλάκια.

Η επιστροφή μας θα γίνει περίπου στις 13.00.

Τα παιδάκια θα τα παραλάβετε από τις αίθουσες διδασκαλίας του σχολείου και όχι από τα πούλμαν.

Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Οι μαθητές που αποχωρούν πρόωρα θα αποχωρήσουν στις 13.45, και τα παιδιά του ολοήμερου 15.45.

Για τους αγχωμένους γονείς….

Δεν είναι εύκολο να παραδεχτείς ότι το παιδί σου μεγαλώνει, ότι είναι έτοιμα να ζήσουν νέες εμπειρίες χωρίς εσένα. Οι φόβοι σου δεν σε αφήνουν να το δεις.

Η πρώτη εκδρομή είναι μια πολύ δυνατή εμπειρία για το κάθε παιδάκι. Ένα πολύ μεγάλο βήμα προς την ανεξαρτησία, μην τους μεταφέρετε το άγχος και την αγωνία σας, μιλήστε θετικά για το πόσο όμορφα θα περάσουν για τα νέα πράγματα που θα δουν!!!!