EN3fkpmh

Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα “Ομαλή Μετάβαση των νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο”

Στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης για την Ομαλή Μετάβαση των νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο, πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση για γονείς/κηδεμόνες, εκπαιδευτικούς και για το ευρύ κοινό, σε συνεργασία με το 3ο Νηπιαγωγείο Άμφισσας που εκπονεί το ίδιο σχέδιο δράσης. Ως Σύλλογος Διδασκουσών του σχολείου μας, ευχαριστούμε θερμά το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Φωκίδας και την Διευθύντρια κ. Ιωάννα Γεροσίδερη…Συνέχεια ανάγνωσης Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα “Ομαλή Μετάβαση των νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο”

4 Απριλίου -Πανελλήνια Ημέρα Σχολικής Φιλοζωίας

Η Πανελλαδική Φιλοζωική και Περιβαλλοντική Ομοσπονδία αγωνίζεται από το 2010 για τα δικαιώματα των ζώων, για την βιοποικιλότητα και για το περιβάλλον. Είναι η ισχυρότερη φιλοζωική ομοσπονδία στην Ελλάδα και στις τάξεις της συγκαταλέγονται 66 σωματεία και χιλιάδες μέλη. Αποστολή της είναι η προστασία των ζώων και η εξασφάλιση της ευζωίας και των δικαιωμάτων τους.…Συνέχεια ανάγνωσης 4 Απριλίου -Πανελλήνια Ημέρα Σχολικής Φιλοζωίας