Παραμύθι “Τα Ελληνάκια”της Ευγενίας Φακίνου Μπορείς τώρα να ζωγραφίσεις ό,τι σου άρεσε από το παραμύθι! Με τη βοήθεια των γονιών σου μπορείς να μας στείλεις τη ζωγραφιά σου!
Ημέρα: 24 Μαρτίου 2020
tuxpaint
Φίλοι γονείς. μπορείτε αν θέλετε να κατεβάσετε την εφαρμογή tuxpaint. Πρόκειται για μία δωρεάν εφαρμογή ζωγραφικής για παιδιά από 3 έως 12 ετών που συνδυάζει ένα εύκολο περιβάλλον με ηχητικά εφέ καθώς και πολύ εύκολα εργαλεία που ενθαρρύνουν τη δημιουργικότητα! Καλή διασκέδαση!
Έντυπο ψυχολογικής υποστήριξης οικογενειών
http://www.centerschoolpsych.psych.uoa.gr/images/pdf/menoumespitisyndedemenoi–psichologiki-stirixi-gia-oikogeneies.pdf