Διάκριση στον 5ο Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Bravo Schools 2022 του eTwinning έργου μας: «Κόκκινη κλωστή δεμένη δεξιότητες γυρεύει#SkillsLabs»

λήψης

BRAVO SCHOOLS 2ο Νηπιαγωγείο Αλμυρού 1 page 0001

Είμαστε πολύ περήφανες που μπορέσαμε να πάρουμε μέρος με τις  δράσεις μας στο έργο eTwinning που υλοποιήσαμε φέτος στο νηπιαγωγείο μας, στον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Bravo Schools». Έναν εγκεκριμένο διαγωνισμό του Υπουργείου Παιδείας.

Η πρωτοβουλία «Bravo Schools» στοχεύει στην ανάδειξη των πιο ολοκληρωμένων εκπαιδευτικών προσεγγίσεων σε θέματα κοινωνικής υπευθυνότητας που σχετίζονται με τους 17 Παγκόσμιους Στόχους των Ηνωμένων Εθνών για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη.

Λάβαμε την Πανελλήνια διάκριση στο 17ο στόχο «Συνεργασία για τους στόχους του έργου» στον Σχολικό Διαγωνισμό Bravo Schools 2022,όλα τα συνεργαζόμενα σχολεία που συμμετείχαμε στο φετινό etwinning έργο μας «Κόκκινη κλωστή δεμένη, δεξιότητες γυρεύει#skillsLab» .

Το Bravo Schools μας έδωσε την δυνατότητα να γίνουμε οι Πρεσβευτές των 17 Παγκόσμιων Στόχων, και να βάλουμε το δικό μας λιθαράκι για τη Δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου!

Θερμά  συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες του έργου, στις εμπνευσμένες ιδρύτριες Ανθή Ζήση και Ελισάβετ Κωνσταντοπούλου, στα καταπληκτικά παιδιά μας, στους υπέροχους γονείς μας και σε όλους τους ακούραστους και δημιουργικούς εκπαιδευτικούς του έργου που εργάστηκαν ακούραστα για όλα αυτά.

Παρακολουθήστε στον παρακάτω σύνδεσμο όλες τις διακρίσεις-βραβεύσεις.

σψηοολσ bravo schools