«Βράβευση του νηπιαγωγείου και των μικρών μας μαθητών»

Είμαστε στην πολύ ευχάριστη θέση να σας πληροφορήσουμε ότι το νηπιαγωγείο μας  και οι μικροί μας μαθητές, βραβεύτηκαν με την Ετικέτα Ποιότητας του eTwinning , για το έργο που υλοποιήσαμε κατά το σχολικό έτος 2020-2021,   Let’s play every day! . Στο έργο,  συμμετείχαν 25 σχολεία από την Ελλάδα, , τη Σερβία , Σλοβακία και την Τουρκία. Αν κι οι συνθήκες ήταν εξαιρετικά δύσκολες την προηγούμενη σχολική χρονιά και…πρωτόγνωρες, χάρη στη συνεργασία που είχαμε και με εσάς, τους γονείς, τα καταφέραμε κι ολοκληρώσαμε με επιτυχία το πρόγραμμα ! Μια όμορφη παρέα 25 σχολείων αντιμετώπισαν  την  πανδημία με παιχνίδι είτε στο σπίτι ή στην αίθουσα του  σχολείου ή στην αυλή ή online με διαδικτυακά παιχνίδια που δημιούργησαν τα ίδια. Ένα υπέροχο ταξίδι  παιχνιδιού, με περιπέτεια, υπέροχες  εμπειρίες, πρωτότυπα συνεργατικά προϊόντα, ξεχωριστούς συνεργάτες , μοναδικά παιδιά και εξαιρετικούς γονείς.

Και….συνεχίζουμε και φέτος !