ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Επιστροφή στο Νηπιαγωγείο!!!!

Αγαπητοί γονείς, τη Δευτέρα 1η Ιουνίου θα είμαστε πάλι μαζί μετά από πολύ καιρό. Τα νηπιαγωγεία ανοίγουν!!

Τα παιδιά θα προσέρχονται στο νηπιαγωγείο εναλλάξ όπως συμβαίνει ήδη και με τις άλλες σχολικές βαθμίδες καθώς ο αριθμός των παιδιών υπερβαίνει τα 15.

8:15 -8:30 είναι η ώρα προσέλευσης
13:00 η αποχώρηση

To Προαιρετικό Ολοήμερο Τμήμα δεν θα λειτουργήσει.

Τα τμήματα για την εβδομάδα 1-5 Ιουνίου είναι τα ακόλουθα:

TMHMA 1

7. ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΝΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ
  8. ΣΑΡΑΦΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ
  9. ΣΚΛΗΡΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

Κατά την προσέλευση σας  στο χώρο του Νηπιαγωγείου, τα νήπια θα τα παραλαμβάνει η  νηπιαγωγός  ΔΕΝ  θα μπαίνετε μέσα στο σχολείο  και το ίδιο θα συμβαίνει και στην αποχώρηση.

Αν χρειάζεστε κάποια ενημέρωση από τη Διεύθυνση ή την Νηπιαγωγό της τάξης,  θα πρέπει να περιμένετε να σχολάσουν όλα τα παιδιά και μετά να εισέλθετε στο Γραφείο ή στην τάξη.

Παρακαλούμε τηρείτε τις αποστάσεις ασφαλείας και αποφεύγετε τον συνωστισμό!

Ενημερώστε τα παιδάκια σας :

Θα πρέπει να βγάζουν και να κρεμάνε μόνα τους τα μπουφάν τους.

Να ανοίγουν την τσάντα τους, το μπουκάλι με το νερό τους, το μπολ με το δεκατιανό τους.

Αποφύγετε τα παπούτσια με κορδόνια ( αν δεν μπορεί το παιδί να τα δέσει μόνο του).

Σύμφωνα με το Πρωτόκολλο Ασφαλείας όλα αυτά θα πρέπει το παιδί να τα κάνει μόνο του.

Μην φέρνετε το παιδί στο Νηπιαγωγείο αν έχει πυρετό ή βήχα ή πονοκέφαλο… Σεβαστείτε το παιδί σας καθώς  και όλα τα άλλα παιδάκια ..

Ανυπομονούμε να έρθουν τα παιδάκια μας και να συνεχίσουμε ότι είχαμε αφήσει στη μέση. Βέβαια θα έχουμε μερικούς νέους κανόνες πολύ σημαντικούς και λίγο αλλαγμένο το σχολείο μας. Αλλά εμείς πάλι θα περάσουμε όμορφα.
Θα μιλήσουμε για τις αποστάσεις, για το πλύσιμο των χεριών, για τα παιχνίδια και τα άλλα αντικείμενα που έχουμε στο σχολείο μας και πώς θα τα χρησιμοποιούμε με ασφάλεια.
Το κάθε παιδί θα έχει στην τσαντούλα του εκτός από φαγητό και νερό, μια συσκευασία υγρά αντιβακτηριδιακά μαντηλάκια για προσωπική του χρήση.

Περιμένουμε με χαρά και ανυπομονησία τα παιδάκια μας!!!

Οδηγίες για τα Νηπιαγωγεία