ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Οι εγγραφές στο  2ο Νηπιαγωγείο Αλιάρτου για το σχολικό έτος 2017-2018 πραγματοποιούνται από 2 έως 19 Μαΐου 2017 . Δικαίωμα εγγραφής έχουν τα παιδιά που είναι γεννημένα τα έτη 2012 και 2013. Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή είναι:

• Αίτηση εγγραφής-υπεύθυνη δήλωση που θα συμπληρώσει ο γονέας όταν έρθει για την εγγραφή στο νηπιαγωγείο
  • Βιβλιάριο Υγείας παιδιού(για τα εμβόλια)
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή( το έντυπο υπάρχει στο σχολείο και συμπληρώνεται από  παιδίατρο )
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η ακριβής διεύθυνση κατοικίας του μαθητή(οδός και αριθμός), όπως λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ ή άλλης εταιρίας σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας, εκκαθαριστικό σημείωμα της Εφορίας.
  • Για την εγγραφή στο προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα απαιτούνται για τον πατέρα και τη μητέρα:
    • βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή
    • κάρτα ανεργίας ή
    • πρόσφατη βεβαίωση του ασφαλιστικού τους φορέα(αν είναι αυτοαπασχολούμενοι ή ελεύθεροι επαγγελματίες ή αγρότες κτλ.)
  • Δεν απαιτείται η προσκόμιση του πιστοποιητικού γέννησης του μαθητή από τους γονείς, αλλά το πιστοποιητικό θα αναζητηθεί από το σχολείο με βάση τα στοιχεία του παιδιού(επώνυμο, όνομα, όνομα πατέρα, όνομα μητέρας και ημερομηνία γέννησης) που θα δηλώσει ο γονέας σε υπεύθυνη δήλωση που θα κάνει όταν προσέλθει για την εγγραφή.
  • Όσον αφορά τους αλλοδαπούς μαθητές, αν δε μπορούν να προσκομίσουν πιστοποιητικό γέννησης, μπορούν να εγγραφούν με ληξιαρχική πράξη γέννησης. Τα δικαιολογητικά των αλλοδαπών μαθητών πρέπει να είναι επίσημα μεταφρασμένα.

• ΩΡΕΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ:
    • 12:15 μ.μ εως  2:00 μ.μ.

kids2