Αυτή η περίοδος (Οκτώβρης-Νοέμβρης) είναι πολύ σημαντική για τους περισσότερους αγρότες καθώς ξεκινάει η συλλογή της ελιάς. Όλοι ξέρουμε πως μας προσφέρει το λάδι με την κατάλληλη επεξεργασία στα ελαιοτριβεία. Αυτή η επεξεργασία μπορεί να θεωρηθεί πολύπλοκη αλλά ουσιαστικά δεν είναι. Αποτελείται από στάδια τα οποία πραγματοποιούνται γρήγορα.
Αυτό που μας ενδιαφέρει περισσότερο όμως είναι πως φτάνει μέχρι εκεί. Σίγουρα όχι πετώντας. Η συλλογή είναι μεθοδική και πολλές φορές κουραστική. Μεθοδική γιατί πρέπει να στρωθούν πανιά στο έδαφος έτσι ώστε το μάζεμα να γίνεται όσο πιο εύκολα γίνεται. Κουραστική είναι γιατί πολλές φορές γίνονται πολλά πράγματα μαζί(κούβαλημα, κλάδεμα κτλ).
Για αυτό το λόγο όσο περισσότερα άτομα συνεργάζονται τόσο πιο εύκολη γίνεται η δουλειά καθώς γίνεται σωστός καταμερισμός της εργασίας. Για παράδειγμα ένα άτομο αναλαμβάνει να απλώσει τα πανιά, ένα άλλο ανεβαίνει στο λιόφυτο (ελιά) για να κλαδέψει και να τινάξει την ελιά. Επίσης μερικοί αναλαμβάνουν να χτυπάνε τις τσίμες στο έδαφος.
Αναλυτικότερα οι ελιές πέφτουν από το ελαιόδεντρο με συνεχείς χτυπήματα μέσω ενός μεγάλου ξύλου(λούρος). Όμως με το κλάδεμα πέφτουν κλαδιά με ελιές στο έδαφος. Εκεί χρησιμοποιούνται κοντά ξύλα (κατσουρίδια). Τα εργαλεία που αναφέρθηκαν είναι παλιάς εποχής αλλά χρησιμοποιούνται μέχρι και σήμερα. Τα κλαδιά από το κλάδεμα αφού τιναχτούν καίγονται. Τέλος αφού συλλεχθεί τοποθετείται μέσα σε σακιά (τσουβάλια) και κατευθύνεται προς το ελαιοτριβείο.
Ως ελαιοκτήμονας πρέπει να αναφέρω ότι αν και το μάζεμα της ελιάς είναι μια κοπιαστική ασχολία στο τέλος αποδίδει το λάδι ένα προϊόν πολύτιμο για μας καθώς βρίσκεται στην καθημερινή μας διατροφή.
Η διαδικασία στο ελαιοτριβείο
Το ελαιοτριβείο εκμεταλλεύεται την ελιά. Η Ζάκυνθος είναι ένα νησί που κάθε χρόνο παράγει μεγάλες ποσότητες λαδιού. Το λάδι παλιά έβγαινε με πίεση (εκχύλιση) χρησιμοποιώντας τις πέτρες. Σήμερα όμως το λάδι παράγεται με την τεχνική της φυγοκεντρικής δύναμης, δηλαδή μια ποσότητα από ελιές στροβιλίζεται ταχύτατα και παράγεται το λάδι. Το μεγαλύτερο ελαιοτριβείο στη Ζάκυνθο είναι το ελαιοτριβείο Άριστον στην Λιθακιά που επεξεργάζεται 6 τόνους ελιές την ώρα δηλαδή 100 τσουβάλια περίπου.
Η προεργασία για να βγει το λάδι είναι :
- πλύσιμο ελιάς
- καθάρισμα από τα φύλλα
- ζυγίση
- πολτοποίηση
Υπάρχουν οι μαλακτήρες οι οποίοι είναι ειδικοί θερμαινόμενοι κάδοι οι οποίοι χρησιμοποιούνται για να μην χαλάσει η ποιότητα του λαδιού σε θερμοκρασία 27C -30C. Μετά ο φυγοκεντρωτής διαχωρίζει το λάδι από άλλα υγρά της ελιάς και έχουμε το λάδι.