Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων (2017-2018)

Α) Προγράμματα  Αγωγής Υγείας

1. “Αλκοόλ και μετά τι;”
    Συντονίστρια η κ. Ευθυμίου Παρασκευή  και συμμετέχοντες η κ. Λαζούδη Αικατερίνη-Δήμητρα, και Καρακατσάνη Παρασκευή.
    Στο πρόγραμμα συμμετέχουν 35 μαθητές.
  2. “Στηρίζομαι στα πόδια μου, λέω όχι στο τσιγάρο”
    Συντονίστρια καθηγήτρια η  κ. Λαζούδη Αικατερίνη-Δήμητρα και  συμμετέχοντες η κ. Στεφανίδου Παναγιώτα  και  η κ. Καραμικέ Μαρία .
    Στο πρόγραμμα συμμετέχουν 35 μαθητές.
  3. “Γίνομαι ενεργός πολίτης: Πρόληψη τροχαίων ατυχημάτων”
    Συντονιστής ο κ. Μπεζιργιαννίδης Βασίλειος και συμμετέχοντες ο κ. Καραλίδης Ηλίας και η κ. Ευθυμίου Παρασκευή

Β) Προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης

1. “Η συμβολή του υδάτινου στοιχείου στη ύπαρξη της ζωής, η περίπτωση των σπηλαίων”
    Συντονιστής ο κ. Αργυρόπουλος Γεώργιος και  συμμετέχοντες ο κ. Μπεζιργιαννίδης Βασίλειος και ο κ Γιουβαnτζής Βασίλειος .

Γ) Προγράμματα Πολιτιστικών Θεμάτων

1. “Μνημεία Πολιτιστικής Κληρονομιάς-Ιστορικές μονές : Η περίπτωση του Αγίου Όρους ”
    Συντονιστής ο κ.: Γιουβαvτζής Βασίλειος και συμμετέχοντες ο κ. Διαμαντής Αργύριος και ο κ. Καζάκος Δημήτριος.

Δ) Προγράμματα Αγωγής Σταδιοδρομίας

1. “Επιχειρηματικότητα στον τόπο μας με συνεταιρισμό ”
    Συντονιστής η κ. Νικολαΐδου Αικατερίνη και  συμμετέχοντες ο κ.: Αργυρόπουλος Γεώργιος και η κ Σκούπουρα Φωτεινή.