Ομάδα Αγωγής Υγείας

Επίσκεψη της Ομάδας Αγωγής Υγείας του 2ου ΓΕΛ Ξάνθης στο Γηροκομείο Άγιος Βασίλειος Ξάνθης. Οι μαθητές μας συνάντησαν τον πρόεδρο του γηροκομείου κ. Παπαχρόνη ενημερώθηκαν για την αξία του εθελοντισμού στην ανθρώπινη ζωή και άφησαν και την δική τους εθελοντική προσφορά στους ηλικιωμένους!

Η εθελοντική ομάδα του σχολείου μας συμμετείχε ενεργά στη δράση του Σώματός Ελληνικού Οδηγισμού “Μαζεύω καπάκια,μοιράζω χαμόγελα”. Μια γεμάτη καπάκια σακούλα από τους μαθητές μας θα βοηθήσει και αυτή μοιράζοντας χαμόγελα σε άτομα με κινητικά προβλήματα!

Η Ομάδα Αγωγής Υγείας του σχολείου μας επισκέφτηκε τα Τραπέζια της Αγάπης που οργανώνονται από την Μητρόπολη Ξάνθης και συμμετείχε εθελοντικά στην προετοίμασε των γευμάτων που προορίζονταν για τους συμπολίτες μας!