Μαθητικός διαγωνισμός Εθνικής Επιτροπής Βιοηθικής: «Η δική μου Βιοηθική»

Μέσα στις δύσκολες συνθήκες που αντιμετωπίζουμε όλοι τους τελευταίους μήνες υπάρχουν και χαρμόσυνες ειδήσεις στο σχολείο μας!

Διακεκριμένοι μαθητές της Β λυκείου έλαβαν μέρος στα πλαίσια του μαθήματος της Βιολογίας στο μαθητικό  διαγωνισμό του σχολικού έτους 2019-20 με τίτλο: «Η δική μου Βιοηθική», με υπεύθυνη καθηγήτρια τη βιολόγο, Αναστασία Πεχτελίδου, και με θέμα: “Παρένθετη μητρότητα: στους δύο τρίτος δε χωρεί ή μήπως όχι;”

Με μεγάλη μας χαρά σας ενημερώνουμε ότι η εργασία τους προκρίθηκε για τον τελικό διαγωνισμό και θα παρουσιασθεί, μαζί με τις εργασίες άλλων σχολείων, σε δημόσια εκδήλωση περι τα μέσα με τέλη Οκτωβρίου στη Θεσσαλονίκη.

Οι μαθητές στους οποίους αξίζουν συγχαρητήρια είναι οι: Βαλκάνη Άννα, Δεκαλτσίδου Δανάη, Διαμαντίδης Κώστας, Καλογιαννάκης Θάνος και Καραγιαννίδου Άννα-Μαρία. Τους ευχόμαστε εις ανώτερα και με μια νίκη στον τελικό!