ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΕΞΑΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

Στην  Τρίπολη σήμερα  21  Ιανουαρίου 2019  ημέρα  Δευτέρα και ώρα  13:10 μ.μ.  και στο Γραφείο της Δ/ντριας του  2ου ΓΕΛ Τρίπολης συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης  των προσφορών για την Εξαήμερης  Εκπαιδευτική  Εκδρομή των  16 μαθητών της Β΄ Λυκείου στη Κωνσταντινούπολη  αποτελούμενη από τους :

1. Κουλούρη Χαρίκλεια, πρόεδρο
  2. Δημοπούλου Ευθυμία, μέλος
  3. Πινού Μαρία, εκπρόσωπο των μαθητών.

Η επιτροπή αφού έλαβε υπόψη  την Υ.Α. 33120/ΓΔ4/28-2-17(ΦΕΚ6816-3-17) προέβη στις παρακάτω ενέργειες :

Ι.  αποσφράγισε τους φακέλους των ταξιδιωτικών γραφείων που κατέθεσαν προσφορές και έλεγξε αν πληρούν τις προϋποθέσεις  της προκήρυξης. Προσφορές κατέθεσαν :

1. Κωνσταντίνας Καπόγιαννη

2.Tsioros Travel

3.Destino Tours

4.Spalas Travel services

5.Happy  Days  Travel

αξιολόγησε τις  προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων με βάση τα ποιοτικά και οικονομικά κριτήρια της προκήρυξης.

Αναλυτικά  ο πίνακας των προσφορών έχει ως εξής :

ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ TIMH  (ΜΕ  ΦΠΑ) ΘΕΣΕΙΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ
Κωνσταντίνα Καπόγιαννη 540 ευρώ   Ανά Μαθητή
Tsioros Travel 446 ευρώ Ανά Μαθητή
Destino Tours 440 ευρώ Ανά Μαθητή
Spalas Travel services 465 ευρώ Ανά Μαθητή
Happy  Days Travel 439  ευρώ Ανά Μαθητή

Επιτροπή λαμβάνοντας υπόψη της την ασφάλεια,  την ποιότητα και το κόστος των προσφορών επέλεξε την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου Destino Travel   διότι πληρούσε  τις προϋποθέσεις της προκήρυξης

Για το σκοπό αυτό συντάχθηκε η πράξη και υπογράφεται ως ακολούθως .

Η  Πρόεδρος                                                                                Τα   Μέλη

Κουλούρη Χαρίκλεια                                             Δημοπούλου Ευθυμία, Πινού Μαρία