«Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά»

To διδακτικό έτος 2018-19 ξεκίνησε σήμερα με τον καθιερωμένο αγιασμό που τελείται σε όλα τα σχολεία της χώρας. Το 2ο ΓΕΛ Τρίπολης καλωσορίζει τους μαθητές μας και ιδιαίτερα τα παιδιά της Α΄ τάξης με τη διαβεβαίωση πως το σχολείο μας θα είναι η μεγάλη τους οικογένεια, σταθερός συμπαραστάτης και αρωγός στις προσπάθειές τους.

Έχουμε ως στόχο την προσέγγιση και την ανάπτυξη ισχυρού δεσμού μεταξύ μαθητών και καθηγητών και συγχρόνως την αρμονική συνύπαρξη όλων μας στο χώρο του σχολείου. Η επιθυμία και η αισιοδοξία για το καλύτερο μέλλον των παιδιών μας και κυρίως η αγάπη οδηγεί τις προσπάθειες μας. Υπόσχεσή μας είναι η δημιουργία ευκαιριών για να καλλιεργήσουν τα παιδιά τις ιδιαίτερες δεξιότητές τους και κοινή μας επιθυμία η βελτίωση της ποιότητας της παρεχόμενης εκπαίδευσης καθώς και η μεταλαμπάδευση γνώσεων, ιδανικών και αξιών. Το σχολείο μας θα είναι μαζί και δίπλα σε κάθε μαθητή.

Ευχόμαστε στους μαθητές μας

«Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά».

Η Δ/νση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου.