“Η ΓΥΝΗ ΝΑ ΦΟΒΗΤΑΙ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ”

Στις 27, 28 και 29 Ιουνίου 2018 παρουσιάστηκε με μεγάλη επιτυχία, στο Μαλλιαροπούλειο Θέατρο η παράσταση “Η γυνή να φοβήται τον άνδρα”  από την θεατρική ομάδα του σχολείου μας.

Οι μαθητές που συμμετείχαν είπαν για την παράσταση:

“Η συμμετοχή μου στην παράσταση του σχολείου μας ήταν μοναδική εμπειρία, όλα τα παιδιά συνεργαστήκαμε άψογα μεταξύ μας και γίναμε μια μεγάλη και δυνατή ομάδα.”

“Μέσα από αυτήν την παράσταση μας δόθηκε η ευκαιρία να γνωριστούμε καλύτερα μεταξύ μας και να συνεργαστούμε για ένα καλό αποτέλεσμα. Ζήσαμε αξέχαστες εμπειρίες!”

“Η συμμετοχή μου στην θεατρική παράσταση ήταν αναμφίβολα μια μοναδική εμπειρία! Μέσω αυτής ήρθαμε σε επαφή με την τέχνη του θεάτρου, μάθαμε πως στήνεται μια θεατρική παράσταση, τι κόπος απαιτείται και ταυτόχρονα μοιραστήκαμε την χαρά της συνεργασίας και της ανταμοιβής των κόπων μας. Ευελπιστώ και την επόμενη χρονιά να συμμετέχω και πάλι.”

“Μια θεατρική παράσταση που υλοποιείται από ερασιτέχνες όπως εμείς, ίσως να προσφέρει πολύ περισσότερα από όσα μπορεί κανείς να φανταστεί. Η συνεργασία, ο σεβασμός στην τέχνη, η καταβολή συλλογικής προσπάθειας ήταν πράγματα που μάθαμε από αυτήν την παράσταση και έκαναν αυτήν την εμπειρία αξέχαστη. Ο κόπος μας άλλωστε  ανταμείφθηκε από το χειροκρότημα του κοινού, το οποίο  ευχαριστούμε ιδιαίτερα.”

“Πέρασα πολύ ωραίες στιγμές με όλα τα παιδιά,ήρθαμε πιο κοντά! Θέλω πολύ την επόμενη χρονιά να συμμετέχω και πάλι στην θεατρική ομάδα του σχολείου.”

Συμμετείχαν οι μαθητές:

Βοηθοί:       Σταματοπούλου Δήμητρα, Βέργου Ανδρεανή

Υποβολέας: Η καθηγήτρια Κρίγκα Ευγενία

Υπεύθυνη Θεατρικής Ομάδας: Η Διευθύντρια του σχολείου Κουλούρη Χαρίκλεια

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον Δήμο Τρίπολης για την παραχώρηση του Μαλλιαροπουλείου Θεάτρου και την τεχνική υποστήριξη, την Θεατρική Ομάδα των Δασκάλων, την Σμυρνιώτη Έλενα για την φωτογράφιση της παράστασης  και τον Παπαντωνόπουλο Νεκτάριο για την τοποθέτηση των σκηνικών.