Την Τετάρτη 12/12/2018 η ενημέρωση γονέων για την φοίτηση των μαθητών

Την Τετάρτη 12/12/2018 το απόγευμα, θα πραγματοποιηθεί η ενημέρωση των γονέων για την φοίτηση των μαθητών.

Λίγο πριν ξεκινήσει η ενημέρωση των γονέων θα πραγματοποιηθούν οι εκλογές του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας. Οι εκλογές θα πραγματοποιηθούν απο 17.00 – 18.00 μμ. Η συμμετοχή όλων ων γονέων ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ.

Είναι σημαντικό, οι γονείς να συμμετάσχουν στις εκλογές για την ανάδειξη νέου ΔΣ, αφού ο σύλλογος γονέων και συγκεκριμένα το απερχόμενο ΔΣ, βοήθησε τα 2 χρόνια της θητείας  σε πολλές περιπτώσεις και όποτε και όταν χρειάσθηκε το σχολείο.

Επιβάλλεται η μαζική συμμετοχή στην ψηφοφορία γιατι έτσι ο σύλλογος γονέων θα μπορεί να εκλέξει  αντιπροσώπους στην Ένωση Γονέων δήμου Ωραιοκάστρου, που αποτελεί το δευτεροβάθμιο όργανο των γονέων στο δήμο μας.

Η ενημέρωση των γονέων θα ξεκινήσει απο τις 18.00 – 20.00 μμ

Τόσο οι εκλογές του συλλόγου γονέων όσο και η ενημέρωση των γονέων θα πραγματοποιηθούν στο χώρο του σχολείου.