Επιλογή πρακτορείου για μετακίνηση Erasmus+ στο Ostuni Ιταλίας

Την Παρασκευή 15/10/2021 ανοίχθηκαν οι προσφορές για την επιλογή πρακτορείου που θα αναλάμβανε  την μετακίνηση με λεωφορείο (βαν) και ακτοπλοικών  εισιτηρίων  για δυο (02) καθηγητές και εξι (06) μαθητές που θα μετακινηθούν στο Ostuni της Ιταλίας από 04-10/11/2021 στα πλαίσια του εγκεκριμένου Ευρωπαικού προγράμματος Erasmus που υλοποιεί το σχολείο μας. Ο Διευθυντής ενημέρωσε την επιτροπή για τις ισχύουσες εγκυκλίους που αφορούν στην διαδικασία επιλογής πρακτορείου και κατέθεσε προς αποσφράγιση και μελέτη τέσσερεις (4) σφραγισμένες προσφορές από τα πρακτορεία:

1. ΖOE’S HOLIDAYS
  2. MAZI TRAVEL
  3. GASSI HOLIDAYS
  4. ΨΩΜΙΑΔΗΣ TRAVEL

Η επιτροπή, αφού μελέτησε διεξοδικά τις προσφορές των πρακτορείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το συμφέρον των μαθητών του σχολείου και την αξιοπιστία των πρακτορείων

α π ο φ ά σ ι σ ε   ο μ ό φ ω ν α

να προχωρήσει στην απόρριψη όλων των προσφορών, λόγω του υψηλού κόστους των εισιτηρίων  που ξεπερνά κατά πολύ το προβλεπόμενο ποσό που παρέχεται από το πρόγραμμα Erasmus+.

Για το λόγο συντάχθηκε  πράξη και υπογράφηκε.