Το 2ο ΓΕΛ Ωραιοκάστρου συμμετέχει στον 81ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ»

Συμπληρωματική διενέργεια του 81ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ» – Διοργάνωση Εθνικής Μαθηματικής Ολυμπιάδας « Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» σχ. έτος 2020-2021».

Την Παρασκευή 14 Μαΐου 2021,  θα διεξαχθεί συμπληρωματικά 81ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ» , στα Λύκεια των Νομών Θεσσαλονίκης και Σερρών που τελούσαν υπό αναστολή λειτουργίας λόγω της έξαρσης της πανδημίας στις 6/11/2020, ημέρα του αρχικού διαγωνισμού, καθώς και για τα Λύκεια του Νομού Σάμου λόγω της ισχυρής σεισμικής δόνησης που είχε προηγηθεί της ημερομηνίας διεξαγωγής του διαγωνισμού. Τον διαγωνισμό διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.).