Απρ 11

Ενημέρωση της Διεύθυνσης σχετικά με την αυριανή (Δευτέρα 12/4/2021) προσέλευση στο σχολείο

Αγαπητοί γονείς, αύριο το σχολείο ανοίγει.

Με τις μέχρι στιγμής πληροφορίες, η προσέλευση των μαθητών αύριο Δευτέρα 12-4-2021 θα γίνει ως εξής:

1. Όλοι οι μαθητές που θα έχουν μαζί τους αρνητική δήλωση θα παρακολουθήσουν κανονικά τα μαθήματα.
  2. Οι μαθητές που δεν θα έχουν καμία δήλωση ΔΕΝ πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο μέχρι να αυτοελεγχθούν.
  3. Οι μαθητές που έχουν θετικό αποτέλεσμα πρέπει να μεταβούν στο πλησιέστερο διαγνωστικό κέντρο για να υποβληθούν σε μοριακό τεστ.

Οι μαθητές που θα έχουν αρνητικό τεστ πρέπει να μπουν σήμερα Κυριακή στην πλατφόρμα self-testing.gov.gr και με τους κωδικούς taxisnet του κηδεμόνα να καταχωρήσουν τα στοιχεία τους και το αρνητικό αποτέλεσμα και να εκτυπώσουν ή να αντιγράψουν σε απλό χαρτί την σχολική κάρτα που θα εμφανιστεί. Αν ο μαθητής είναι ανήλικος, η χειρόγραφη σχολική κάρτα πρέπει να υπογραφεί από τον κηδεμόνα. Οι μαθητές πρέπει να φέρουν την σχολική τους κάρτα στο σχολείο αύριο, διότι την 1η ώρα θα γίνει έλεγχος.

Για να δείτε τη σχολική κάρτα Covid καθώς και τη δήλωση αποτελέσματος self-test για Covid-19 πατήστε εδώ.

Αναλυτικές οδηγίες μπορείτε να δείτε εδώ.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΊΟΥ