Εθελοντική Ομάδα 2ου ΓΕΛ Ωραιοκάστρου: Συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για τους σεισμόπληκτους της Ελασσόνας

Η εθελοντική ομάδα του σχολείου θα συγκεντρώσει διάφορα είδη πρωτης αναγκης για τους σεισμόπληκτους της Ελασσόνας., απο την Τρίτη 16/3/2021έως την ερχόμενη Πέμπτη 118/3/2021.

Η συγκέντρωση των ειδών θα γίνει στο σχολείο. Όσοι μαθητές επιθυμούν να στηρίξουν την προσπάθεια μπορούν να τα φέρουν  στο σχολείο, ύστερα απο συννενόηση και τηρώντας τα μέτρα προστασίας απο COVID 19.

Είδη που μπορούν να προσφέρουν:

Κουβέρτες, σεντόνια, μαξιλάρια, παπλώματα και κλινοσκεπάσματα, απολυμαντικά, καθαριστικά και είδη προσωπικής υγιεινής, ατομικές συσκευασίες με μέλι, μαρμελάδα και βούτυρο, ατομικές συσκευασίες σε κρουασάν, τσουρεκάκια, κριτσίνια και κουλούρια, ατομικοί μικροί χυμοί- σοκολατούχα γάλατα και μεγάλες συσκευασίες σε εμφιαλωμένα νερά.