Μεικτή κινητικότητα (Blended mobility) στο Erasmus project “Sui Palchi di scuola” στις 14-16 Δεκεμβρίου 2020

Με μεγάλη επιτυχία και με την συμμετοχή περισσότερων απο 85 μαθητών και 25 εκπαιδευτικών πραγματοποιήθηκε η blended  moility στις 14-16 Δεκεμβρίου 2020, με διοργανωτές το Liceo Cagnazzi και το Liceo Pepe Calamo.

Την πρώτη ημέρα της συνάντησης μετά το καλοσώρισμα του διευθυντή του Liceo Cagnazzi κ  Biaggio Clemente ακολούθησαν ομιλίες των εκπαιδευτικών όλων των σχολείων που συμμετέχουν στο προγραμμα.

Στη συνέχεια οι μαθητές παρουσίασαν τις εντυπώσεις τους και την συμμετοχή τους στο πρόγραμμα.

Την δεύτερη ημέρα έγινε παρουσίαση με θέμα  ““ THE THEATRE AND THE SCHOOL” απο τον εκπαιδευτικό του Liceo Pepe Calamo κ Allessandro Fiorella.

Στην συνέχεια έγινε η παρουσίαση των βίντεο με τα έργα  – παραστάσεις  που είχαν επιλέξει τ;α σχολεία που συμμετέχουν στο πρόγραμμα.

Τα έργα σχολίασε η  Loredana Perissinotto National President AGITA.

Η  τρίτη ημέρα  ξεκίνησε με την ομιλία με θέμα “ THEATRE AND EUROPE” με ομιλητή την κ Cristina Consiglio – Associate Professor in Anglo-American literature at the University of Bari (Italy).

Το λόγο πήρε ο  κ Paolo Panaro – Diaghilev Theatre Company που έκανε μια ομιλία ” PRESENTATION OF AN ACTOR”

Ακολούθησαν τα

STUDENTS’ WORKSHOPS

REPORTS OF STUDENTS’ GROUPS