Αντιπροσωπεία μαθητών του 2ου ΓΕΛ Ωραιοκάστρου στις εκδηλώσεις του δήμου Ωραικάστρου. Μαθητής του σχολείου εκφώνησε τον πανηγυρικό της ημέρας

Αντιπροσωπεία μαθητών του Λυκείου μας, αποτελούμενη από τον σημαιοφόρο του σχολείου, Λάμπρο Κίτσιο, και τους παραστάτες Κίμωνα Νυμφόπουλο και Σταυροπούλου Μαρία, εκπροσώπησε το 2ο λύκειο στις εκδηλώσεις εορτασμού της επετείου του 1940 , που διοργάνωσε ο δήμος Ωραιοκάστρου,.

Η αντιπροσωπεία των μαθητών με την σημαία του σχολείου παρέστησαν στην Δοξολογία, στον Ι. Ν. Κοίμησης της Θεοτόκου, και αμέσως μετά στην κατάθεση στεφάνων στο μνημείο Ηρώων του Ωραιοκάστρου.

Μετά την Δοξολογία, τον Πανηγυρικό της Ημέρας εκφώνησε ο μαθητής της Γ΄’ Λυκείου του 2ου ΓΕΛ Ωραιοκάστρου, Άγγελος Τσιτιρίδης.