Ετικέτα για etwinning school 2019-20 στο 2ο ΓΕΛ Ωραιοκάστρου

Και με την βούλα πλέον το σχολείο μας, το 2ο ΓΕΛ Ωραιοκάστρου  απέκτηςσε την ετικέτα του etwinning school για το σχολικό έτος 2019-2020.

Ως αναγνώριση της δουλειάς που γίνεται σε σχολικό επίπεδο στο πλαίσιο του eTwinning, χορηγείται μια νέα ετικέτα η Ετικέτα Σχολείου eTwinning.

Η ιδέα πάνω στην οποία βασίζεται η απόκτηση του τίτλου ενός Σχολείου eTwinning είναι ότι πρόκειται για μια εξελικτική πορεία με στοιχεία που επιδέχονται αντικειμενική αξιολόγηση. Δεν πρόκειται για διαγωνισμό, αλλά περισσότερο για πρόοδο από το ένα επίπεδο στο άλλο.

Η αρχή πίσω από τη νέα αυτή ετικέτα είναι το eTwinning επιθυμεί να αναγνωρίζει και να επιβραβεύει τη συμμετοχή, τη δέσμευση και την αφοσίωση όχι μόνο μεμονωμένων μελών του eTwinning, αλλά και ομάδων εκπαιδευτικών  από το ίδιο σχολείο.

Διαβάστε περισσότερα για την ετικέτα  etwinning school στην διεύθυνση https://www.etwinning.net/el/pub/highlights/the-etwinning-school-label—.htm