Σεμινάριο με θέμα ¨Οδηγίες αντισεισμικής προστασίας και μαθήματα Α’ βοηθειών – ΚΑΡΠΑ” για γονείς συνδιοργανώνουν η εθελοντική ομάδα και ο σύλλογος γονέων του 2ου ΓΕΛ Ωραιοκάστρου

Σεμινάριο με θέμα “Οδηγίες αντισειμικής προστασίας και μαθήματα Α’ βοηθειών  – ΚΑΡΠΑ” για  γονείς, διοργανώνεται απο την εθελοντική – περιβαλλοντικής ομάδα  και τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του 2ου ΓΕΛ Ωραιοκάστρου.

Ο 1ος κύκλος μαθημάτων θα γίνει την Τετάρτη 20 Μαρτίου 19.00 – 21.00 μμ στην αίθουσα του Πέτρινου  στον χώρο του 2ου ΓΕΛ Ωραιοκάστρου.

Το κάλεσμα αφορά τους γονείς των μαθητών του σχολείου μας αλλά και τους  γονείς  άλλων σχολείων που επιθυμούν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα του σεμιναρίου.

Στο σχολείο μας ήδη έχουν εκπαιδευτεί 40 περίπου μαθητές και τώρα είναι η σειρά των γονέων.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν και θα χορηγηθεί βεβαίωση συμμετοχής στους παρόντες