3η θέση για τον Λεκοβίτση Οδυσσέα στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Αντοχής Ποδηλασίας 100 χλμ.

Την 3η θέση πήρε ο μαθητής του σχολείου μας Λεκοβίτσης Οδυσσέας στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Αντοχής Ποδηλασίας 100 χλμ. την Τετάρτη 25 Απριλίου 2018 στο Συκούριο Λάρισας. Στους αγώνες συμμετείχαν 37 μαθητές και μαθήτριες.

Η εκκίνηση και ο τερματισμός για τον αγώνα της Ατομικής Χρονομέτρησης Απόστασης έγινε στον παράδρομο της εθνικής οδού ενώ η εκκίνηση και ο τερματισμός για τον αγώνα Αντοχής Απόστασης στην περιοχή Συκούριο.
Οι αθλητές αγωνίστηκαν διασχίζοντας της διαδρομή Συκούριο – Όσσα – Χειμάδι – Ελεύθερο – ΤΕΜΚΑ – Παράδρομος Ε.Ο. Λάρισας – Συκούριο, αποστάσης 100 χλμ συνολικά (3 στροφές Χ 33,3 χλμ η κάθε στροφή).