Ενημέρωση απο την γεωπόνο Μαρίνα Παναγιωτίδου στους μαθητές του περιβαλλοντικού προγράμματος για την δημιουργία κήπου…

DSCN4838Οι μαθητές που συμμετέχουν στο περιβαλλοντικό πρόγραμμα “Δημιουργία κήπου περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης στην αυλή του σχολείου και παιδαγωγική αξιοποίησή του”, την Τρίτη 16/2/2016, είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τον σχεδιασμό κήπων, τα φυτά που μπορούν να φυτεύσουν, αλλά και να λύσουν τις διάφορες απορίες τους.

Η ενημέρωση έγινε απο την κ Μαρίνα Παναγιωτίδου, γεωπόνο – MLA , ειδική στην αρχιτεκτονική τοπίου & διαμόρφωση κήπων, συνεργάτη του Εργαστηρίου Προστασίας και Αξιοποίησης Αυτοφυών και Ανθοκομικών Ειδών,  Κέντρο Γεωργικής Έρευνας Βόρειας Ελλάδας,  Εθνικό Ίδρυμα Αγροτικής Έρευνας (ΕΘΙΑΓΕ).
Η ενημέρωση έγινε στο σχολείο και την παρακολούθησαν περίπου 40 μαθητές.

DSCN4835 DSCN4829 DSCN4828