↑ Επιστροφή σε Το σχολείο μας

Διευθυντής/τρια

ΣΑΡΑΝΤΑΥΓΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

Από την 1η Αυγούστου 2017 ασκεί τα καθήκοντα της διευθύντριας του 2ου ΓΕΛ Ωραιοκάστρου.

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ  ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Επιστημονική και επαγγελματική ανάπτυξη

α. Κριτήρια τυπικών προσόντων

1. Πτυχίο Φυσιογνωστικού τμήματος Σχολής Θετικών Επιστημών Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (1976)

1. Δεύτερο Πτυχίο Γεωλογίας Σχολής Θετικών Επιστημών Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (1989)

1. Βεβαίωση παρακολούθησης ετήσιου επιμορφωτικού σεμιναρίου “Οργάνωση και Διοίκηση της Εκπαίδευσης” του Χαροκόπειου Πανεπιστήμιου, 400 ωρών (Δεκέμβριος 2009 έως Ιανουάριος 2011)

1. Βεβαίωση πιστοποίησης δεξιοτήτων και γνώσεων στις τεχνολογίες πληροφορίας και επικοινωνιών

Πιστοποίηση ΤΠΕ (Α’ επιπέδου), στο πλαίσιο των πράξεων με γενικό τίτλο “Επιμόρφωση εκπαιδευτικών για της αξιοποίηση και την εφαρμογή των ΤΠΕ στη διδακτική πράξη” του Ε.Π. “Εκπαίδευση και δια βίου μάθηση” ΕΣΠΑ 2007-2013. Οι εξετάσεις πραγματοποιήθηκαν στις 22-5-2011. Βεβαίωση συμμετοχής στη διαδικασία πιστοποίησης Α’ επιπέδου στο πρόγραμμα 18-2-147 στο πλαίσιο της σύμπραξης “Επιμόρφωση εκπ/κών για της αξιοποίηση και την εφαρμογή των ΤΠΕ στη διδακτική πράξη” (22-5-2011).

5. Βεβαίωση πιστοποίησης επιμορφωτικού προγράμματος » Το Σχολείο του Μέλλοντος, Μανατζμεντ και Διοίκηση. Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών στη Διοίκηση Σχολικών Μονάδων – διάρκειας 579 ωρών, 49 ΕCTS, και επιτυχή συμμετοχή στη διαδικασία αξιολόγησης – πιστοποίησης γνώσεων και δεξιοτήτων. (09/05/2014 έως 15/05/2015)