Πρακτικό Ημερήσιας Εκδρομής 2ου Γενικού Λυκείου Καλαμαριάς

2o ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Π  Ρ  Α  Ξ  Η    6η

Στη Θεσσαλονίκη και στο Γραφείο της Διευθύντριας του 2ου Γενικού Λυκείου Καλαμαριάς, σήμερα 21 Μαρτίου 2014, ημέρα Παρασκευή και ώρα 14.00μ.μ. σύμφωνα με την υπ΄αριθ. 129287/Γ2/2011(ΦΕΚ 2769/Β/2-12-2011) Απόφαση του Υπουργείου Παιδείας με θέμα «Εκδρομές – Μετακινήσεις μαθητών Δημοσίων και Ιδιωτικών Σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας» και τη Διευκρινιστική Εγκύκλιο του Υπουργείου 5181/Γ7/17-01-2012, συγκροτείται Επιτροπή για να αξιολογήσει τις προσφορές των ταξιδιωτικών Γραφείων για την ημερήσια εκδρομή των μαθητών/τριών και των τριών τάξεων του Λυκείου στην περιοχή ¨Απολυμένη Πέτρα¨ στον Χολομώντα Χαλκιδικής την Πέμπτη 10 Απριλίου 2014, με Πρόεδρο την υπογράφουσα Διευθύντρια του Λυκείου κα Μίκου Μαρία. Μέλη της Επιτροπής ορίζονται: 1. Η κ. Τσίκλου Άννα, ΠΕ03, Υποδιευθύντρια και ο κ. Νικολακάκης Γεώργιος, ΠΕ20, ως εκπρόσωπος των συνοδών καθηγήτών, 2. Η κ.Τσιτσιμπίκου Αναστασία από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων 3. Οι μαθητές Γιαννακός Γεώργιος, πρόεδρος του 15μελούς Συμβουλίου των μαθητών του Σχολείου και η Σισμανίδου Στεφανία.

Η Επιτροπή, αφού μελέτησε με προσοχή τις προσφορές των ταξιδιωτικών πρακτορείων (3 προσφορές), έκρινε ως πλέον συμφέρουσα και επέλεξε την προσφορά του ταξιδιωτικού πρακτορείου ¨EXCELLENT Travel Services¨ με κριτήριο την προσφερόμενη τιμή των 1950 ευρώ για τη μετακίνηση 230 μαθητών/τριών, 20 συνοδών εκπαιδευτικών και του αρχηγού της εκδρομής. Η παραπάνω τιμή περιλαμβάνει:α. την εκτέλεση της μεταφοράς με πολυτελή λεωφορεία του ταξιδιωτικού Γραφείου που πληρούν τις απαιτούμενες προδιαγραφές από το νόμο για τη μεταφορά των μαθητών, β. ασφαλιστική κάλυψη ταξιδιωτών κατά τη διάρκεια της μεταφοράς. Η επιτροπή έλαβε υπόψη της την αξιοπιστία του παραπάνω πρακτορείου και την εμπειρία του στη διοργάνωση σχολικών εκδρομών.

Γι’ αυτό συντάχθηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται:

Η Διευθύντρια                                                           Οι  καθηγητές

1.Τσίκλου Αννα

Δρ.Μίκου Μαρία                                                          2. Νικολακάκης Γεώργιος

Η Αντιπρόεδρος του Συλλόγου

Τσιτσιμπίκου Αναστασία

Ο πρόεδρος του 15μελούς Συμβουλίου των μαθητών

Γιαννακός Γεώργιος

Ακριβές αντίγραφο

Καλαμαριά  31-3-2014

Δρ.Μίκου Μαρία

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.