Επιλογή τουριστικού πρακτορείου για την μετακίνηση της περιβαλλοντικής ομάδας

ΠΡΑΞΗ 8Η

Στη Θεσσαλονίκη και στο γραφείο της Διευθύντριας του 2ου Γενικού Λυκείου Καλαμαριάς, σήμερα, 26 Φεβρουαρίου 2015, ημέρα Πέμπτη και ώρα 14.00΄, σύμφωνα με την υπ΄ αριθ. 129287/Γ2/10-11-2011 (ΦΕΚ 2769 /Β/ 2-12-2011) Υ.Α. του Υπουργείου Παιδείας Δ.Β.Μ.&Θ. με θέμα ¨Εκδρομές – Μετακινήσεις μαθητών Δημοσίων και ιδιωτικών Σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας¨ και τη διευκρινιστική εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ 165381/Γ2/13-10-2014 με θέμα ¨Eκδρομές – Μετακινήσεις¨, συγκροτείται επιτροπή για να αξιολογήσει τις προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων για τη διήμερη εκδρομή της περιβαλλοντικής ομάδας του 2ου Γενικού Λυκείου Καλαμαριάς που συνδιοργανώνεται με την περιβαλλοντική ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Βασιλικών στο Κ.Π.Ε. Ανατολικού Ολύμπου και συγκεκριμένα στο καταφύγιο της Άνω Μηλιάς Πιερίας  στις 19 και 20 Μαρτίου 2015, με πρόεδρο την υπογράφουσα Διευθύντρια του Λυκείου κ. Μίκου Μαρία. Μέλη της επιτροπής ορίζονται: 1. Οι καθηγητές κ. Καλόγηρος Δημήτριος , ΠΕ11, υπεύθυνος της περιβαλλοντικής ομάδας του 2ου Γενικού Λυκείου Καλαμαριάς και κ. Καψάλη Γλυκερία, ΠΕ09, υπεύθυνη της περιβαλλοντικής ομάδας του 1ου ΕΠΑΛ Βασιλικών, 2. ο κ. Νυφιώτης Αναστάσιος, πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και 3. Οι μαθήτριες Σταυρούλα Χασάπη και Φωκιανάκη Αντωνία από την περιβαλλοντική ομάδα του 2ου Γενικού Λυκείου Καλαμαριάς.

Η Επιτροπή, αφού μελέτησε με προσοχή τις προσφορές των ταξιδιωτικών πρακτορείων (3 προσφορές), έκρινε ως πλέον συμφέρουσα και επέλεξε την προσφορά του  ¨ΚΤΕΛ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΑΕ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ¨ με κριτήριο την προσφερόμενη τιμή των 600 ευρώ για λεωφορείο 50 θέσεων, στην οποία συμπεριλαμβάνεται το ΦΠΑ και όλα τα έξοδα  του οδηγού. Η επιτροπή έλαβε επίσης υπόψη  την αξιοπιστία του παραπάνω πρακτορείου και την εμπειρία του στις μετακινήσεις μαθητών σε εκπαιδευτικές και διδακτικές  επισκέψεις.

Γι΄αυτό συντάχθηκε η πράξη αυτή και υπογράφεται.

Οι καθηγητές                                                                 Η Διευθύντρια

1. Καλόγηρος Δημήτριος                                               Δρ. Μίκου Μαρία
  2. Καψάλη Γλυκερία                                                            Φυσικός

Ο Πρόεδρος του Συλλόγου

Νυφιώτης Αναστάσιος

Οι εκπρόσωποι των μαθητών

1. Χασάπη Σταυρούλα
  2. Φωκιανάκη Αντωνία

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.