Ημερίδα για τους μαθητές της Γ΄Λυκείου

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2016  στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Κιλκίς ημερvlcsnap-error754Aίδα που διοργάνωσε το Παράρτημα ΕΜΕ Κιλκίς, μεvlcsnap-error115B θέμα «Τα μαθηματικά Προσανατολισμού της Γ΄ Λυκείου». Ομιλητές ήταν ο Μαθηματικός και συγγραφέας μαθηματικών βιβλίων κ. Μπάμπης Στεργίου ο πρόεδρος του Παραρτήματος ΕΜΕ Κιλκίς κ. Πάσσος Δημήτριος και ο Σχολικός Σύμβουλος Ν. Κιλκίς κ. Θωμαΐδης Ιωάννης.
Η ημερίδα ήταν αφιερωμένη στους μαθητές της Γ΄Λυκείου που δίνουν τα μαθηματικά προσανατολισμού στις Παvlcsnap-error345Gνελλήνιες εξετάσεις, αλλά και στους συναδέλvlcsnap-error784Aφους Μαθηματικούς οι οποίοι παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον τις ομιλίες. Παρουσιάστηκαν στους μαθητές ο τρόπος με τον οποίο θα γίνει η τελική επανάληψη και τα λάθη που κάνουν συχνά στην θεωρία και στις ασκήσεις, με αποτέλεσμα τις χαμηλές βαθμολογίες. Στο τέλος της ημερίδας δόθηκε σε όλους ένα τεύχος τελικής επανάληψης.

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.