6ος Πανελλήνιος Μαθητικός Ποιητικός Διαγωνισμός

6ος Πανελλήνιος Μαθητικός Ποιητικός Διαγωνισμός με την  έγκριση του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων

Στην αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου «Αλέξανδρος» της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας πραγματοποιήθηκε, το Σάββατο 25 Απριλίου,  η εκδήλωση  της Απονομής των Βραβείων και Επαίνων του 6ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ποίησης σε μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων.

Βραβευθέντες 6ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ποίησης

Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του KΕ΄ Πνευματικού Μαΐου που διοργάνωσε ο Σύνδεσμος Εκδοτών Βόρειας Ελλάδας, με το Κέντρο Πολιτισμού και Βιβλίου Νοτιοανατολικής Ευρώπης με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων κατά το σχολικό έτος 2014-2015.

poihtikos-diagonismos

Στο διαγωνισμό το πρώτο βραβείο ποίησης για μαθητές Λυκείου κατέκτησε (μαζί με άλλους τρεις μαθητές) η μαθήτρια του 2ου ΓΕΛ Κιλκίς Παναγιώτα Τανάνη.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Λυκείου θα ήθελε να εκφράσει τα συγχαρητήρια του στη μαθήτρια και να της ευχηθεί ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες!

6ος Πανελλήνιος Μαθητικός Ποιητικός Διαγωνισμός

Τσιουπλή Ευγενία, φιλόλογος