Στατιστικά στοιχεία Ιστολογίου του Σχολείου (Οκτ. 2014 – Ιούν. 2017)

Από από τα στατιστικά στοιχεία του Ιστολογίου του σχολείου μας φαίνεται ότι πέτυχε σε σημαντικό βαθμό το στόχο που τέθηκε κατά τη δημιουργία του, δηλαδή το άνοιγμα του σχολείου προς την τοπική και ευρύτερη κοινωνία, την εξυπηρέτηση μαθητών και κηδεμόνων και την διευκόλυνση των εκπαιδευτικών. Οι μαθητές και οι γονείς τους έχουν τη δυνατότητα να αντλούν πληροφορίες σε ώρες εκτός λειτουργίας του σχολείου, ενώ οι εκπαιδευτικοί έχουν τη δυνατότητα να αναρτούν συμπληρωματικό εκπαιδευτικό υλικό (πέραν του προβλεπομένου βάσει αναλυτικού προγράμματος) αφού το ασφυκτικό πλαίσιο στο οποίο λειτουργούν τους περιορίζει στο να δώσουν αυτό το κάτι παραπάνω που μπορούν και είναι πρόθυμοι να  δώσουν στους μαθητές τους. Τέλος δίνεται η δυνατότητα να δημοσιοποιηθούν δράσεις του σχολείου μας που σε διαφορετική περίπτωση θα ήταν γνωστές μόνο σ’ αυτούς που τις υλοποιούν, και αυτές είναι: εκπαιδευτικές εκδρομές, θεατρικές παραστάσεις, αθλητικές διακρίσεις, υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων κ.α.

SCH Web analytics