Για υποψηφίους Πανελληνίων Εξετάσεων ( Γ’ τάξης & Αποφ. )

Επιβεβαίωση αιτήσεων υποψηφίων Πανελλαδικών

Οι υποψήφιοι των Πανελλαδικών 2020 οφείλουν να προσέλθουν στο σχολείο προς επιβεβαίωση των στοιχείων τους ως εξής:

1) Υποψήφιοι παρελθόντων ετών από 12.00′ ώς 13.30′ έως και την Πέμπτη 14/05/2020 και αφού προηγηθεί οπωσδήποτε τηλεφώνημα στο 2661043400 (μην προτιμήσετε την Πέμπτη, προκειμένου να υπάρχει περιθώριο σε περίπτωση λάθους).
Αν ο/η υποψήφιος βρίσκεται εκτός Κερκύρας, τότε: Στέλνει εξουσιοδότηση (φωτογραφημένη ή σκανναρισμένη) για κάποιο άτομο στο email του σχολείου. Μαζί με την εξουσιοδότηση στέλνει σκανναρισμενη ή φωτογραφημένη και την ταυτότητά του. Ο εξουσιοδοτούμενος προσέρχεται στο σχολείο μετά από τηλεφωνική επαφή έχοντας μαζί τη δική του ταυτότητα.

2) Οι τωρινοί μαθητές θα κάνουν την επιβεβαίωση ανάλογα με την ημέρα της προγραμματισμένης προσέλευσης στο σχολείο (ΔΕΥΤΕΡΑ 11/5 ή ΤΡΙΤΗ 12/5) και οφείλουν να έχουν μαζί την αστυνομική τους ταυτότητα.

ΠΡΟΣΟΧΗ : Αν δεν γίνει επιβεβαίωση, η αίτηση συμμετοχής στις Πανελλαδικές ακυρώνεται.