Βράβευση της ομάδας ENVRI PLUS του 2ου ΓΕΛ Κερκύρας στη Ρίγα της Λετονίας 7/11/2018

Στη Ρίγα ταξίδεψαν τα 3 κορίτσια ( Νεφέλη Μπόσκολο, Μαριτίνα Σαγιαδινού και Ναταλία Καρδάμη ) με την καθηγήτρια τους Αντα Μιχαλοπούλου, που συμμετείχαν στο πρότζεκτ περιβαλλοντικής του διεθνούς προγράμματος ENVRI PLUS. Η εργασία τους με θέμα τον υπολογισμό του Οικολογικού αποτυπώματος κέρδισε βραβείο καινοτομίας. Η απονομή των βραβείων σε 2 ακόμη σχολεία, ένα της Ιταλίας και ένα της Ολλανδίας έγινε στη Ρίγα της Λετονίας. Η εργασία τους συντονίστηκε από τους εκπ/κούς Α.Μιχαλοπούλου, Π.Δημησιάνο και Σ.Χαλικιόπουλο το σχ. έτος 2017-2018. Επίσης είναι η δεύτερη συνεχόμενη χρονιά όπου το σχολείο μας βραβεύεται συμμετέχοντας στο πρόγραμμα.

Η διάκριση αυτή προβλήθηκε και από την τοπική εφημερίδα “Ενημέρωση”. Περισσότερα στους συνδέσμους ΑΡΘΡΟ και ΕΞΩΦΥΛΛΟ

Απονομή βραβείων στη Ρίγα, Λετονία 7/11/2018