Πρόσφατα σχόλια

Υποβολή δικαιολογητικών για τη χορήγηση Βεβαίωσης σε μαθητές και μαθήτριες για τη διάκρισή τους σε Πανελλήνιους ή/και Παγκόσμιους Σχολικούς Αθλητικούς Αγώνες

tefaa 600 x 381

Μετά την ολοκλήρωση των Πανελλήνιων Αγώνων ΓΕΛ & ΕΠΑΛ Ελλάδας-Κύπρου, σχολικού έτους 2021- 2022, καθώς και των σχολικών αγώνων της 19ης Παγκόσμιας Γυμνασιάδας (Νορμανδία Γαλλίας, 14-22 Μαΐου 2022) και έχοντας υπόψη την περιπτ. δ της παραγρ. 4 του άρθρου 35 του Π.Δ. 18/2018 (Α ́31), η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων καλεί τους τελειόφοιτους (Γ’ Λυκείου) μαθητές και μαθήτριες που φοιτούν στα Δημόσια και Ιδιωτικά, Γενικά και Επαγγελματικά Λύκεια, κατά το τρέχον σχολικό έτος, οι οποίοι κατέκτησαν 1η ή 2η ή 3η νίκη σε Πανελλήνιους ή/και Παγκόσμιους Σχολικούς Αθλητικούς Αγώνες (Ομαδικών και Ατομικών Αθλημάτων) και εφόσον ενδιαφέρονται να αξιοποιήσουν τις αθλητικές διακρίσεις τους για την εισαγωγή τους στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (ΑΕΙ), κατά το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023, να υποβάλλουν στην Υπηρεσία μας τα σχετικά δικαιολογητικά.

Οι ενδιαφερόμενοι/ενδιαφερόμενες μαθητές/μαθήτριες για την εγγραφή τους στον Ειδικό Πίνακα Διακριθέντων Αθλητών της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού (Γ.Γ.Α.) υποβάλλουν στην αρμόδια Υπηρεσία της Γ.Γ.Α., σχετική αίτηση, συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Για περισσότερες πληροφορίες ως προς τον τρόπο εγγραφής οι ενδιαφερόμενοι/ενδιαφερόμενες μπορούν να επισκεφθούν τον ιστότοπο της Γ.Γ.Α.:

Δείτε την εγκύκλιο εδώ.

Δείτε την αίτηση εδώ.

ΚΠΓ ΜΑΪΟΥ 2022 – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑ COVID 19

KPG site

Δείτε το πρόγραμμα εδώ.

Δείτε την εγκύκλιο για τα υγειονομικά μέτρα εδώ.

Ανακοινοποίηση – Πρόγραμμα υγειονομικής εξέτασης και πρακτική δοκιμασία υποψηφίων Τ.Ε.Φ.Α.Α. ακαδημαϊκού έτους 2022-2023 με έδρα τα Ιωάννινα

tefaa kommotinis sm

Δείτε το πρόγραμμα εδώ.

Πρόγραμμα Προαγωγικών / Απολυτηρίων Εξετάσεων 2021-2022

exams

Δείτε το πρόγραμμα εδώ – 2oGEL_Program

ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΦΑΑ ΕΤΟΥΣ 2022

Δείτε τις οδηγίες εδώ.

ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΑΠΘ – ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ

kalesTexnes

Δείτε το διαβιβαστικό εδώ.

Δείτε την προκήρυξη εισιτηρίων εξετάσεων εδώ.

Δείτε την προκήρυξη με ιδιαίτερη καλλιτεχνική προδιάθεση (ταλέντα) εδώ.

Υποβολή ηλεκτρονικού Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, σε ποσοστό 5% επιπλέον των θέσεων εισακτέων, έτους 2022

123 1

Οι υποψήφιοι υποβάλλουν ηλεκτρονικά, μέσω διαδικτύου, Μηχανογραφικό Δελτίο με τις προτιμήσεις Τμημάτων/ Εισαγωγικών Κατευθύνσεων και Σχολών της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης που επιθυμούν να εισαχθούν, σύμφωνα και με την Φ.253/143554/Β6/12-11-2010 (ΦΕΚ 1794 Β΄) όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, από Τρίτη 17 Μαΐου μέχρι και Πέμπτη 26 Μαΐου 2022.

Παρακαλούμε, ενημερωθείτε αναλυτικά εδώ.

ΑΠΘ – Σχολής Καλών Τεχνών – Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών – Προκήρυξη Εισιτηρίων Εξετάσεων για την εισαγωγή Σπουδαστών 2022

kalesTexnes

Το Πρυτανικό Συμβούλιο του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (αριθμός συνεδρίασης 189/12-05-2022), έχοντας υπόψη τις διατάξεις της Υπουργικής Απόφασης με αριθμό Φ.151/116946/Β6/11-10-2011 (ΦΕΚ 2438/τ.Β΄/02-11-2011), όπως τροποποιήθηκε με την Υπουργική Απόφαση με αριθμό Φ.153/89638/Α5/09-07-2020 (ΦΕΚ 2880/τ.Β’/16-07-2020), αποφάσισε την προκήρυξη των εισιτηρίων εξετάσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023, για την εισαγωγή σπουδαστών στο Α΄ εξάμηνο σπουδών, στο Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, οι οποίες θα αρχίσουν την 5η Σεπτεμβρίου 2022.
    Τα δικαιολογητικά των υποψηφίων θα υποβληθούν από την 25η Αυγούστου 2022 έως και την 31η Αυγούστου 2022, στην Επιτροπή Παραλαβής και Ελέγχου των δικαιολογητικών των υποψηφίων στα γραφεία του Τμήματος, στην οδό Ικονίου 1, Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκη (ΤΚ 56430).

Περισσότερα δείτε στην εγκύκλιο εδώ ή εδώ.

Δελτίου Τύπου για την υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ ακαδημαϊκού έτους 2022-2023

tefaa kommotinis sm

Σας ενημερώνουμε ότι στις 10/5/2022 εκδόθηκε δελτίο τύπου, στο οποίο αναφέρονται οι Δ/νσεις Δ/θμιας Εκπαίδευσης που θα λειτουργήσουν οι επιτροπές υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ ακαδημαϊκού έτους 2022-2023, όπως και τα απαραίτητα δικαιολογητικά με τα οποία θα πρέπει να είναι εφοδιασμένοι οι υποψήφιοι κατά την προσέλευσή τους σε αυτές.

Δείτε το δελτίο τύπου εδώ.

Πανελλήνια Διάκριση της μαθήτριας Ελένης-Απολλωνίας Δημητριάδη στο ΤΖΟΥΝΤΟ

tzounto women sm

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι η μαθήτρια του σχολείου μας Δημητριάδη Ελένη-Απολλωνία κατέκτησε την 2η θέση (ασημένιο μετάλλιο) στην κατηγορία Νεανίδων (57 κιλά) στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα ΤΖΟΥΝΤΟ που διεξήχθη στις 15 Απριλίου 2022 στο κλειστό γυμναστήριο του Ορχομενού της Βοιωτίας!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας συγχαίρει τη μαθήτρια που με την μοναδική της εμφάνιση κατάφερε να διακριθεί σε πανελληνιο επίπεδο και της εύχεται ακόμα μεγαλύτερες διακρίσεις εντός και εκτός των συνόρων!

tzounto Dimitriadi01 sm

tzounto Dimitriadi02 sm