Ευχές προς τους υποψηφίους των Πανελλαδικών Εξετάσεων

eyxes

Από την Παρασκευή 31/5/2024 οι μαθήτριες και οι μαθητές της Γ’ Λυκείου της πόλης των Φαρσάλων ξεκινούν να γράφουν μια νέα σελίδα στη ζωή τους, με τη συμμετοχή τους στις πανελλαδικές εξετάσεις, μετά από μία μακρά πορεία εντατικής προετοιμασίας με αγωνίες αλλά και πολλά όνειρα.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΓΕΛ Φαρσάλων εύχονται καλή επιτυχία σε όλες και όλους. Πιστεύουμε ότι οι επιδόσεις σας θα δικαιώσουν την όμορφη προσπάθειά σας και θα μπορέσουν να πραγματοποιηθούν στο έπακρο οι επιθυμίες σας. Πρέπει να έχετε πάντα στο μυαλό σας ότι οι πανελλαδικές εξετάσεις δεν είναι ούτε το τέλος ούτε ο μοναδικός στόχος, αλλά, ανεξαρτήτως αποτελέσματος, είναι η αρχή για νέες αποφάσεις, νέες προσπάθειες και νέες διαδρομές.

Καλή δύναμη λοιπόν σε κάθε μαθήτρια και σε κάθε μαθητή των Φαρσάλων! Ευχόμαστε ολόψυχα να έχετε θάρρος και αισιοδοξία στον δύσκολο αγώνα που ξεκινάτε, καθώς και στις οικογένειές σας να έχουν υγεία και υπομονή, για να σας στηρίζουν στις επιλογές σας.