ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ Β’ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

logo07 EPAPSI

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ Webinar

Η Εταιρεία Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ψυχικής Υγείας (ΕΠΑΨΥ), καλεί τους Μαθητές β θμιας Εκπαίδευσης, 15 ετών και άνω σε Webinar με Τίτλο : BRAVE TALK, στα πλαίσια της Καμπάνιας  BRAVE TOGETHER : Μια παγκόσμια πρωτοβουλία για την υποστήριξη όλων όσων αντιμετωπίζουν δυσκολίες που σχετίζονται με το άγχος και την κατάθλιψη. Σε συνεργασία με την κοινότητα των ειδικών ψυχικής υγείας που διαθέτουμε, δημιουργήσαμε εργαλεία υποστήριξης που βοηθούν στον εντοπισμό των σημαδιών, τον τρόπο άσκησης αυτοφροντίδας και την αναζήτηση βοήθειας.

notecard lets be brave together mockup square

Συμμετέχοντας στο Webinar, μαθαίνεις να εντοπίζεις δυσκολίες ψυχικής υγείας σε εσένα και στο περιβάλλον σου καθώς και τον τρόπο που μπορούν να σου συνομιλήσουν γι’ αυτή την δυσκολία.

Παρασκευή 24/05/2024

Δηλώσεις συμμετοχής :

Η εκπαίδευση είναι εντελώς δωρεάν.

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα εδώ : Brave Together: Μία παγκόσμια πρωτοβουλία της Maybelline

Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2108056920 (Εμμανουέλα Σφακιανάκη)

Brave Together Web Site 1280x240 02