Πανελλήνιες Εξετάσεις 2021

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο 25 Νοεμβρίου και έως και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020 οι μαθητές της Γ΄Λυκείου  θα πρέπει να  υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση συμμετοχής τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις. Η Αίτηση-Δήλωση  θα υποβληθεί   αυστηρά εντός της προθεσμίας μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) στο ΛΚ Χορτιάτη mail@2lykchort.thess.sch.gr      Τα σχετικά αρχεία και οι οδηγίες βρίσκονται παρακάτω.

Αρχικά, ο υποψήφιος θα  το κατεβάσει  και θα  αποθηκεύσει το αρχείο της Αίτησης–Δήλωσης στον υπολογιστή του. Στη συνέχεια το συμπληρώνει (μόνο τα γκρι στοιχεία) με όποιο πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου διαθέτει. Τέλος το αποστέλλει συμπληρωμένο ηλεκτρονικά (με email) για ηλεκτρονική καταχώριση. Στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας www.minedu.gov.gr, στο σύνδεσμο ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ θα βρείτε αναλυτικότερες οδηγίες.

Τα παραπάνω αφορούν  ΜΟΝΟ τους  μαθητές.  Οι απόφοιτοι θα υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση σε προθεσμία που θα οριστεί και θα ανακοινωθεί σε επόμενο στάδιο.

Για να κατεβάσετε την αίτηση και τις οδηγίες συμπλήρωσης της, πατήστε στους παρακάτω συνδέσμους:

αίτηση

οδηγίες