Erasmus Days

Εικόνα2 1

Οι Ημέρες Erasmus είναι μια διεθνής γιορτή διάρκειας 6 ημερών αφιερωμένη στο Πρόγραμμα Erasmus+. Κατά τη διάρκεια αυτών των ημερών άνθρωποι από όλο τον κόσμο καλούνται να συναντηθούν ή να οργανώσουν ή να συμμετέχουν σε εκδηλώσεις μέσω των οποίων θα αναδείξουν τα σχέδια και τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν μέσω του Erasmus+. Για τους μαθητές/τριες, τους/τις εκπαιδευτικούς, τους επαγγελματίες και γενικά για όλους τους πολίτες οι Ημέρες Erasmus αντιπροσωπεύουν μια μοναδική στιγμή για την προώθηση των ωφελειών που προκύπτουν από το πρόγραμμα.

Για φέτος οι Ημέρες Erasmus θα πραγματοποιηθούν από 14 έως 19 Οκτωβρίου.

Το 2ο ΓΕΛ Χολαργού στις 18 Οκτωβρίου 2024, 12:00-14:00 μμ θα συμμετάσχει στις Ημέρες Erasmus οργανώνοντας μια εκδήλωση στον χώρο του σχολείου για την προβολή του έργου του Erasmus+ KA122 και του έργου του E twinning.

2nd Lyceum of Cholargos