Αγαπητοί Γονείς
    Παρατηρείται το φαινόμενο συστηματικά μαθητές να επικαλούνται αδυναμία σύνδεσης ιinternet   και να γίνεται κατάχρηση της καλής θέλησης και κατανόησης του Συλλόγου καθηγητών για αιτιολόγηση αυτών των απουσιών.
Ως μέτρο λοιπόν παρακαλούμε να ζητείται βεβαίωση παρόχου internet  για διακοπή ή τεχνικά προβλήματα και να αποστέλλεται στο σχολικό λογαριασμό gmail :  2ogelalimou@gmail.com προκειμένου να αιτιολογούνται οι απουσίες.
Ένα mail του Γονέα συνεχόμενο επί 3 -4 ημέρες την εβδομάδα, με την ίδια αιτιολογία:
“…δεν έχουμε σύνδεση internet …”
δεν αποτελεί πλέον επαρκή αιτιολόγηση των απουσιών του μαθητή, εαν δεν συνοδεύεται από την βεβαίωση παρόχου internet.
Παρακαλώ πολύ συνδράμετε  την προσπάθεια της σχολικής κοινότητας για την δυναμική της σχολικής τάξης και την παροχή γνώσης στους μαθητές  σε ένα δύσκολο καθεστώς πανδημίας.
   Ο Διευθυντής 2ου ΓΕΛ Αλίμου
   Διονύσης Αναστασόπουλος Δρ.