Στις 9 Οκτωβρίου 2019, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε συνάντηση των καθηγητών με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας.
Η συνάντηση αφορούσε στους γονείς όλων των τάξεων καθώς κάθε τάξη έχει ιδιαιτερότητα, απαιτεί διαφορετική προσέγγιση εκ μέρους γονέων και καθηγητών. Εξάλλου οι αλλαγές στην εκπαίδευση (προγράμματα σπουδών – διδασκόμενα μαθήματα) επηρεάζουν και τη στάση των μαθητών κάθε τάξης απέναντι στο σχολείο.
Οι γονείς ενημερώθηκαν για τους κανόνες που διέπουν τη λειτουργία του σχολείου, τη φοίτηση και τα προγράμματα σπουδών των μαθητών.
Κλείνοντας τη συζήτηση ανανεώσαμε το ραντεβού μας για την ενημερωτική συνάντηση του Δεκέμβρη, όταν οι καθηγητές θα έχουν ολοκληρωμένη εικόνα για κάθε μαθητή και ό,τι αφορά τις εξετάσεις θα είναι οριστικοποιημένο.