Οι εποχές του χρόνου εναλλάσσονται ατέρμονα και οι δραστηριότητές μας τις παρακολουθούν ανελλιπώς. Με τον Σεπτέμβρη τα σχολεία ανοίγουν και υποδεχόμαστε τους μαθητές μας για τη νέα τους σχολική χρονιά, μεγαλύτερους με πιο ώριμη σκέψη και συναισθήματα. Κάθε χρόνο υποδεχόμαστε για πρώτη φορά τους μαθητές μας της Α΄ τάξης σε μια συνάντηση γνωριμίας στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Φέτος αυτή πραγματοποιήθηκε στις 18 Σεπτέμβρη 2019.
Οι καθηγητές τους ενημερώσαμε σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας του Λυκείου και το πνεύμα που διέπει τη νέα τους βαθμίδα και πιο συγκεκριμένα το σχολείο, τους στόχους και τις επιδιώξεις μας.
Οι μαθητές εξέφρασαν τις απορίες τους. Το ραντεβού μας ανανεώθηκε για νέες εποικοδομητικές συζητήσεις.
Τους ευχόμαστε καλή αρχή στο νέο τους σχολείο.